Március utolsó hétvégéjén rendezik a versenyt – a kiírás ezen a linken megtekinthető! fotó: rallyesport.hu
BővebbenSzerző: rallyonline
Új határidőt kapott az orfűi futam rendezője
Az RSB közleménye szerint a Marco Racing Team Kft részben teljesítette a feltételeket az előző határidőig, ezért (mivel nem cél a futam törlése), március 1-jéig kapott még haladékot – ha addig nem teljesít mindent a rendező, akkor a hagyományos márciusi orfűi futam ezúttal elmarad. Az előzményekről itt írtunk!
BővebbenEgy svéd belső felvétellel köszöntjük a 45 éves Sebastien Loeböt
Február 26-án betöltötte 45. életévét a rali koronázott királya, Sebastien Loeb – íme egy belső felvétel róla a legutóbbi futamáról, a Svéd Raliról:
BővebbenTuránék idén is az R5-ös Forddal indulnak
Az alábbi posztot osztotta meg a Turán Motorsport:
BővebbenA BRR Polo R5-ösével indul a vb-n Kajetanowicz
Hivatalosan bejelentette Kajetan Kajetanowicz, hogy a 2019-es szezonban hét WRC-futamon is rajthoz áll, méghozzá az eddigiektől eltérő technikával: az M-Sport Poland Fiesta R5-öse helyett Raimund Baumschlagerék egyik Volkswagen Polo GTI R5-ösébe ül át a lengyel pilóta. A 2015 és 2017 között sorozatban három Európa-bajnoki címet jegyző Kajto így ugyanonnan “szerzi” majd az autóját, mint Herczig Norbert. A lengyel versenyző 2018-ban nem tudta összerakni a szponzori hátteret a teljes WRC-szezonra, akkor csak négy versenyen állt rajthoz, most viszont stabilabb alapokra építik a projektet, ezért is váltottak csapatot, autót és ezért is…
BővebbenÖstberg félt a Citroenben – vezethetetlen volt az R5-ös
Elég éles kritikát fogalmazott meg a WRC-üléseket tekintve hoppon maradó, így viszont a Citroen R5-ös programjában vezérszerepet kapó Mads Östberg a franciák R5-ös autójával kapcsolatban. Ugyan az eredmény rendben volt (megnyerte a WRC2 kategóriát Svédországban) és az autó tempója egyébként is jónak tűnik, de a norvég pilótának mégsem tetszett az, amit érzett a C3-asban. “Meg kell próbálnunk vezethetővé tenni az autót. Az autó nincs beállítva csúszós körülményekhez, minden szakasz minden egyes kanyarjában harcoltam vele az egész futam során. Próbáltunk variálni a futóművel elöl, hátul, mindkét helyen, de ez nem könnyű”…
BővebbenVeszélyben az orfűi futam?
Most már évek óta fontos láncszeme a magyar raliszezonnak az általában március közepén megrendezésre kerülő orfűi MARB-futam, amely egyben az ORB-idény előtt ideális tesztlehetőséget biztosít a licenszes versenyzők számára is – hagyományosan sokan használják ezt a lehetőséget tesztversenyként a nem sokkal később kezdődő első osztályú szezonra. Így lenne ez idén is, ám a Rallye Szakági Bizottság által közzétett közlemény szerint a verseny rendezésével kapcsolatban bizonyos feltételek eddig nem teljesültek és erősen kérdéses, hogy mi lesz az alig három hét múlva esedékes futam sorsa.
BővebbenMárciusban jön az új R5-ös Skoda
Március második hetében mutatja be a kissé megújított R5-ös Fabiát a Skoda gyár és ezt követően lezajlik a homologizáció, majd a bérlők meg is kaphatják a frissített változatot. A Skoda tájékoztatása szerint némi külső ráncfelvarrás mellett elsősorban a motorra helyezték a hangsúlyt, még erősebb lesz és az volt a lényeg, hogy még kedvezőbb legyen a nyomatékgörbéje – emiatt kicsit a hajtáson is változtattak, autózhatóbb lesz a Fabia. A hírek szerint az év második felére már bárki indulhat ezzel. fotó: skoda-motorsport.com
BővebbenHerczig izgatott és kíváncsi
A rali-Eb hivatalos honlapja szólaltatta meg Herczig Norbertet, aki a BRR Volkswagen Polo GTI R5-jével vág neki a 2019-es ERC-szezonnak. Az első évében két kihagyott futammal, de két dobogós helyezéssel az abszolút hatodik helyen végző magyar pilóta nagyon várja, hogy mire lesznek képesek idén Ferencz Ramónnak. “Nagyon izgatottak vagyunk a közelgő szezonrajt miatt, mert kíváncsian várjuk, hogy hogyan tudjuk hasznosítani idén a tavaly megszerzett rutinunkat. Szerencsére volt már rá lehetőségünk, hogy kipróbáljuk az autót murván és még a szezon előtt lesz majd egy hosszabb tesztünk Magyarországon” – adott helyzetjelentést Herczig.…
Bővebben“Csapaton belülről” jöhet Herczigék egyik legnagyobb idei ellenfele
Hivatalosan is bejelentették, hogy leszerződött a 2019-es ERC-szezonra a Baumschlager Rallye & Racinggel Marijan Griebel, a 29 éves német pilóta, aki korábban R2-es és U28-as bajnok is volt az Európa-bajnokságon. Griebel ugyanúgy a BRR Volkswagen Polo GTI R5-ösével fog támadni, ahogy Herczig Norbert is, úgyhogy a magyar pilóta egyik fő riválisa kétségtelenül “csapaton belülről” og érkezni. Griebel ráadásul nem titkolja, hogy szeretné megnyerni az Európa-bajnoki címet, nem kis tervekkel vág neki a szezonnak. “Sikeres évem volt Németországban, most pedig készen állok visszatérni a nemzetközi porondra. A partnereimmel egy elsőosztályú csomagot…
Bővebben