Vincze Ferenc dominált a Mecsek-ralin

Fölényes győzelmet aratott a Mecsek-ralin Vincze Ferenc és Kocsis György párosa. A kétszeres abszolút magyar bajnok már a verseny elején átvette az irányítást, és végül mind a tizenegy gyorsasági szakaszon a legjobb időt autózva szerezte meg az idei szezon első győzelmét.

A siker értékét növeli, hogy Vincze számára korántsem indult ideálisan a hétvége. Egy váratlan egészségügyi probléma miatt még csütörtökön az is kérdéses volt, hogy egyáltalán rajthoz tud-e állni. A gyors orvosi beavatkozásnak köszönhetően végül elindulhatott, és bár nem érezte magát tökéletes állapotban, a pályákon ebből semmi sem látszott.

A PSZA Motorsport versenyzője végig magabiztos teljesítményt nyújtott, hibamentesen versenyzett, és folyamatosan növelte előnyét üldözőivel szemben. Egyetlen kisebb kalandjuk egy sérült felni volt, de ez sem veszélyeztette a győzelmet.

A második helyen Bútor Róbert és Molnár Attila érkezett célba a Skoda Fabia RS Rally2-vel. Bútor továbbra is gyűjti a tapasztalatokat az új technikával, azonban a Mecsekben ismét bizonyította, hogy egyre jobban érzi az autót.

A dobogó harmadik fokára az összetett bajnokságot vezető László Martin és Zsiros Gábor állhatott fel. A Citroennel még szokja az összhangot a páros, de a stabil teljesítményüknek köszönhetően továbbra is vezetik az országos bajnokság pontversenyét.

A Mecsek-rali után a bajnoki küzdelem ismét nyílttá vált, hiszen Vincze Ferencék maximális pontszámmal zártak, és már csak 18 pont választja el őket az éllovas László Martintól. A szezon hátralévő futamain így izgalmas csata várható a bajnoki címért.

Related posts