Crugnola nyerte az olasz szezonnyitót, Basso második a Toyotával

A legmagasabban jegyzett olasz versenyző, Andrea Crugnola sikerét hozta a taljánok szezonnyitója, a 47. Rally Il Ciocco e Valle del Serchio. A pilóta ezúttal is egy Citroennel állt rajthoz, végig vezetett, és 25,8 másodperces fórral zárt az élen, vagyis kiváló teljesítménnyel nyitotta 2024-et.

A második helyre a veterán Giandomenico Basso ért be, aki egy Rally2-es Toyotára váltott, és jól is tudta használni: ugyan az első visszajelzések aszfalton nem voltak igazán jók a Toyotáról, de Basso egy nagyon erős mezőnyben lett vele második, kilométerenként két és fél tizedmásodpercet kapott Crugnolától, és nagyjából azt a tempóját hozta, amit tavaly egy RS Skodával is hozott.

A dobogó alsó fokára az ERC-ből jól ismert Simone Campedelli állhatott fel, aki RS Fabiára váltott, és az évek óta használt MRF gumik helyett Pirellivel állt rajthoz. A szintén az ERC-n versenyző Andrea Mabellini az MRF-fel csak tizedik lett az eseményen.