Tempestini megcélozza az Európa-bajnoki címet

Nyolc futamot tervez az idei Európa-bajnoki idényben a román Simone Tempestini, aki 2016-ban junior világbajnoki címet nyert. A még mindig fiatal, de pokoli gyors pilóta R5-ös autóval indul és mint mondta, az a célja, hogy minden versenyen a győzelemért harcoljon és így az év végén is meccsben legyen a bajnoki címért.

Mint mondta, bár még sosem futott teljes ERC-szezont, de a futamok nagy részén járt már, ismerősek neki a pályák és nagyon tetszik neki a sorozat, szerinte nagyon sok a gyors pilóta a mezőnyben. A konkrét autóról nem esett még szó, de a tavalyi évben egy Hyundaijal lett román bajnok.

TEMPESTINI Simone (ROM) ITU Sergiu (ROM) Citroen DS3 R5 ambiance Portrait during the 2017 European Rally Championship ERC Rally di Roma Capitale, from september 15 to 17 , at Fiuggi, Italia – Photo Gregory Lenormand / DPPI

fotó: FIA ERC